General TC > International Talk

(tr)turkish users

(1/5) > >>

mhangman:
türk kullanıcı var mı aramızda?

Arslan S.:
olmaz olur mu  ;)

Ari:
Arslan S.? paket yükleyicisindeki extensionları hazırlayan sen misin? eğer sensen seni gökte ararken forumda buldum demektir : )))

Arslan S.:
hayırdır yardım mı lazım  ;)

Ari:
yepyeni bi linux kullanicisi olarak diyorum ki:
hem de nasil : )

su an bi mmc karttan fat formatli olarak boot oluyorum tce'ye
netbookumun sd/mmc okuyucusu var uzerinde windowsu dagitmadan boot olabiliyorum bu sayede
universal usb installer kullanarak win'de mmc karta tce'yi yazdirdim ve boot oluyorum su an
4.0 versiyonunu denedim ancak kitleniyo sistem acilirken bi yerden sonra duruyo desktop'a gelmiyo console/terminal gibi dos ekranina benzer bi yerde kaliyo
tek tek versiyon dustum tek acilan sistem 3.8.1 oldu onu kullaniyorum su anda
fluxbox kurdum ve sistem g a y e t kullanisli hale geldi. graphics-2.6.33.3-tinycore.tcz'i yukledim 800x600 illetinden kurtuldum. oss'yi yukledim sesler gelmeye basladi ancak netbooktan mi bilmem az geliyo sesler son ses olmasina ragmen hemde. ethernet'imi zaten otomatik tanimisti.
bircok gerekli program vs kurdum (firefox, flash,... vs) ve hepsi tarih oncesi nokia telefonumdan cikan 128mb'lik mmc karta kurulu : )
turkce keyboard sorunum var (klavyem hala eng delirecem) bi el atsan da bi paket olsa soyle guzelinden secsek klavye duzenini sisteme uygulasa pek bi guzel olurdu : )))
unicode font sorunum var bazi sitelerde hala karakterler dikdortgen ici yazili karakterler olarak gozukuyo. font nasil yukleniyo ve sistem fontu nasil seciliyo bilemedigimden yapamadim unicode bi fonta gecmeyi
wireless'i da tanitamadim bi turlu (realtek 8188ce). realtekten tar.gz paketi indirdim ama kurmayi bi turlu beceremedim.kabloyla internete bagli bi netbook kullanmak cok sinir bozucu oluyo emin olun...
grub legacy ve grub2 kurulumunu aciklayan bi video/adim adim resimli bi kaynak yok mudur ya
bildigim kadariyla grub'in her versiyonu icin bi customizer var diger dagitimlar icin. tce icin de yok mudur?
conky'yi yukledim ancak her sistem acilisinda elle acmak durumunda kaliyorum terminal'den. bunun bi kolayi yok mudur otomatik acilmasini saglayan?
keza flit de ayni sekilde her seferinde elle aciyorum ancak onu terminalden degil wbar'dan aciyorum.
firefox gibi surekli guncellenen programlarin yeni tcz'leri yoksa eski versiyon kullanmak durumunda kaliyorum. guncel surumune kendini upgrade etmiyo. ne zamanda bir paketler guncelleniyo bilemiyorum ama mesela firefox 6 surumunde hala 7ye gecememis. source'larini indirip kendimiz mi derlemek durumundayiz yani? oyleyse eger nasil yapabilirim bunu?

amma sorunlu kullaniciymisim yav destan oldu eheheh : ))

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version